İştahınızı Açacak Dünyanın Farklı Yerlerindeki 10 İlginç Restoran

Şimdi de yemek severler için toplandık. İşte dünyanın farklı yerlerindeki, ilginç tasarımlara sahip 10 restoran.


83
89 Paylaşım, 83 Beğeni

Restoranlarda yemek yemek pratik ve kolaydır. Ne yemek hazırlamak ne de, toplamak gibi bir derdimiz olur. Sipariş ver, ye, öde ve dükkandan çık. Hepsi bu kadar basittir. Fakat bazı restoranlar  var ki servis ettiği yiyeceklerle değil de sıradışı tasarımlarıyla aklımızda kalmayı başarırlar.

Bugün sizler için aradık taradık ve birbirinden ilginç tasarımlara sahip 10 farklı restoran bulduk. Bunların içinde ülkemizden de bir yer var. O zaman şimdi hep beraber bu restoranlara bir göz atalım. 

 1. 1 The Green Dragon Pub, Yeni Zelanda


  Bu restoran daha doğrusu pub, Yüzüklerin Efendisi hayranları için yapılmış muhteşem bir yer olsa gerek. Hobbit evleri şeklinde tasarlanmış bu pub Yeni Zelanda' da bulunuyor...

 2. 2 Ithaa Undersea Restorant, Maldivler


  Bu restoran denizin tam 5 metre altında bulunuyor. Etrafı camla kaplı olan restoran 'Dünyanın en güzel restauranı' seçilmiş. Ee bu ödülü gerçekten hak ediyor. Siz hiç daha önce denizin altında yemek yediniz mi? Buraya gitmediğiniz halde cevabınız 'evet' ise çok su yutmuş olmalısınız. 🙂

 3. 3 HR Giger Bar Museum, İsviçre-Gruyérés


  Burası İsviçre' de bulunan bir kahveci. İlginç iskelet dekorasyonlarıyla sanki bir canavar tarafından yutulmuşsunuz hissi uyandırıyor. Bu kahveciye girmek gerçekten yürek ister. Canavar fobisi olanlar dikkat!

 4. 4 The SnowCastle of Kemi, Finlandiya-Kemi


  Finlandiya'da bulunan bu mekana girebilmek için kalın giysiler şart. Çünkü burası tamamen buzdan yapılmış. Acaba çay sipariş etsek masayı eritip düşer mi, denemek lazım!

 5. 5 Ali Barbour's Mağara Restoranı, Diani Beach-Kenya


  Kenya' da bulunan çok egzotik bir atmosfere sahip büyüleyici bir mekan. Bu restoran üstü açık bir mağaranın içinde bulunuyor. Yemeğinizi yerken aynı zamanda bir mağaradasınız ve gökyüzünü izleyebiliyorsunuz.

 6. 6 Ocean Restaurant, Bora Bora


  Bu restoran Bora Bora' da bulunuyor ve üstelik adından da anlaşılacağı üzere okyanusun içinde bulunuyor. Bir yandan yemek yerken bir yandan da berrak okyanusun keyfini çıkarıyorsunuz. Köpek balığı gelmese bari...

 7. 7 Grotta Palazzese, Bari-İtalya


  Bu restoran denizin doğal  hareketleriyle 30 metre kadar oyulmuş bir mağaranın içerisinde bulunuyor. İnsanın denize atlayası gelir yahu!

 8. 8 Le Panoramic, Chamonix-Fransa


  Bu restoran deniz seviyesinden üç bin metre yüksekte Fransa'nın Alplerinde yer alıyor. Günde sadece iki saat açık olan restauranta girebilmek için helikoptere ya da bir çift buz kazmasına ihtiyacınız var. 🙂

 9. 9 The Signature Room, Chicago-ABD


  Bu restoran John Hancock Center’ın 95'inci katında bulunuyor. Ayrıca bu restoranın manzarasını Michigan Gölü eşsiz bir şekilde süslüyor.

 10. 10 Walter's Coffee Roastery, Türkiye, İstanbul


  .As bayrakları as! Breaking Bad temalı, laboratuvar konsepti olan bu kafe İstanbul'da. Bizce görülmeye değer...


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

83
89 Paylaşım, 83 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Çok İyi Çok İyi
3
Çok İyi
Yerim Yerim
1
Yerim
Yok Artık Yok Artık
16
Yok Artık
Hoş Değil Hoş Değil
15
Hoş Değil
Çok Acı Çok Acı
13
Çok Acı
Kızgın Kızgın
11
Kızgın
Korkunç Korkunç
1
Korkunç
O Ne Lan O Ne Lan
13
O Ne Lan

Yorumlar

yorum

Bir format seç
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri