2018 Verilerine Göre Dünyanın En Çok Satan 10 Araba Modeli

Dünyanın en çok satan 10 araba modeli hakkında bir fikriniz var mı?


69
78 Paylaşım, 69 Beğeni

2018 verilerine göre dünyanın en çok satan 10 araba modeli listesinde insanların hangi marka ve modeli tercih ettiğinin bilgisine ulaşabilirsin. Araba alırken her faktörü incelemekte fayda vardır. Konfor, yol tutuşu, sağlamlık, kalite ve yakıt tüketimi bu inceleme listesinin başında yer alır. Peki dünya genelinde en çok tercih edilen orta bütçeli araçlar nelerdir? İnsanlar en çok hangi araç modeli ve markasını tercih ediyor? Sizin için hazırlanan 2018 verilerine göre dünyanın en çok satan 10 araba modeline göz gezdirmek istiyorsan yazımızı okumaya devam etmelisin.

İşte Dünya Genelinde 2018 Yılının En Çok Satan 10 Arabası

10- Ford Focus

Ford-Focus

Biraz güç, biraz kontrol ve parasal açıdan düşünülebilecek en iyi araçlardan bir tanesidir. Kalitesi ile birlikte birçok insan tarafından tercih edilmektedir. Amerikan markası olmasına rağmen, Fox aslında bir Amerikan arabası değil, Mondeo gibi gerçek bir Avrupa otomobilidir. Golf gibi sportif bir performanstan zevk alıp yenilenen sistemiyle virajlara aşık olacaksınız.

9- Honda CR-V

Honda-CR-V

Honda CR-V, Çin otomobil pazarına giren en eski SUV modellerinden biri. Yeni Honda CR-V’nin iç tasarımı, öncekinden daha iyi bir hale getirildi, sürüş konforu geliştirildi ve çok fazla güvenlik eklemesi yapıldı. Elektronik sistemi ve değerleri oldukça iyi bir araçtır.

158.786 milyon adet satılan Honda CR-V, dünyanın en çok satan 9. otomobilidir.

8- Toyota Camry

Toyota-Camry

İlk ondaki tek B sınıfı araba olarak Camry’nin başarısının kendine özgü sırrı vardır: Yüksek güvenilirlik ve yüksek maliyet performansı. Aynı sınıfta araçlarla kıyaslandığında, ne en rahat ne de en iyi spor performanslıdır. Ancak en dengeli araç olduğu söylenebilir. Tabii ki, yeni mimarinin sekizinci nesil Camry’sinden, birçok yeniliği gördük. Gelecekte nasıl performans göstereceğimizi bekleyip göreceğiz.

Toyota Camry, 167.440 milyon adet satışla dünyanın en çok satan 8. otomobil modelidir.

7- Volkswagen POLO

Volkswagen-POLO

Volkswagen POLO ilk on listesindeki tek A0 sınıfı otomobil. 1975’te doğdu. 40 yılı aşkın süredir, beş nesil modelin evrimini yaşadı ve uzun zamandır Alman ekonomisinde yer aldı. İlk kez küçük otomobil satışları, Alman Volkswagen’in sihirli çocuğu” olarak biliniyordu. Bu küçük ölçekli hatchback, arazinin dar olduğu ve yol koşullarının değişken olduğu Avrupa’da oldukça popülerdir.

Ankete göre, Avrupa’da, satılan her 4 Volkswagen aracın arasında bir tane POLO var. POLO’nun kalite ve güvenliği oldukça iyi değerlere sahip, ancak Çin halkı daha büyük araçları satın almaya daha eğilimli. POLO Türkiye’de de oldukça yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Ekonomik ve küçük araba isteyenler için biçilmiş kaftan. Performans konusunda bu araca kesinlikle güvenebilirsiniz. Boyutuna aldanmayın, işlevi mükemmel !

Volkswagen POLO, 173.837 milyon adet sattığı ile dünyanın en çok satan 7. otomobilidir.

6- Volkswagen Tiguan

Volkswagen-Tiguan

İlk nesil modeller yedi yıl boyunca satıldı ve hala aylık 10.000’in üzerinde satış yapabilecek durumda. Tiguan, kamu MQB platformunda üretildi. Güvenlik performansı ve teknoloji konusunda endişelenmeye gerek yok. TSI + DSG’nin güçlü birleşimi ile yıllarca aracın keyfini çıkarabilirsiniz.

Bir araba satın almak ve ne seçeceğinizi bilmiyorsanız, Volkswagen Tiguan sizi asla pişman etmeyecektir. İç mekan tasarımı geniş ve bir hayli isteklerinizi karşılayacaktır.

194.431 milyon adet satışıyla Volkswagen Tiguan, dünyanın en çok satan 6. otomobil modelidir.

5- Toyota RAV4

Toyota-RAV4

Kentsel SUV’un öncüsü olan Toyota RAV4, daima büyük bir üne sahip oldu. Güvenilir, dayanıklı ve düşük maliyetli Toyota markasının iyi geleneğini miras almıştır.

RAV4’ün yurtiçi satışları CR-V ve Tiguan’ınki kadar iyi olmasa da, küresel sıralamada ön sıralarda yer alıyor. Toyota’nın dayanıklılık konusundaki itibarı olabilir.

198.001 milyon adet satışıyla Toyota RAV4, dünyanın en çok satan 5. otomobil modelidir.

4- Honda Civic

Honda-Civic

2016 yılında 4. sırada, 2017’de 10. sırada yer aldı. Yeni Civic Sedan’ın motor kaputundan bagaj kapağına kadar her detayı incelikle tasarlandı. Düzgün hatları, pürüzsüz kıvrımları ve baştan aşağı kusursuz tasarımıyla yeni Civic Sedan şimdi karşınızda. Türkiye pazarı başta olmak üzere son dönemlerde kaportasında yaşanan anlamsız göçüklerle gündeme gelen Honda Civic, markanın yürüttüğü onarım hamlesinin ardından bir nebze de olsa eleştiri oklarından arınmıştı. Standart versiyonunun yanı sıra RS, Si ve Type R olmak üzere zengin versiyonlarla kullanıcılarla buluşan yeni jenerasyonun belki de en çok merak edileni dizel motorun gelişiydi. 2016 yılında gerçekleştirilen tanıtımın ardından nihayet 2018 model yılıyla birlikte aracın dizel motorlu versiyonu Türkiye pazarında satışa sunuluyor.

Honda Civic, 198.507 milyon adet satışla dünyanın en çok satan 4. otomobil modelidir.

3- Volkswagen Golf

Volkswagen-Golf

Golf, dünyanın en başarılı hatchback modeli olarak kabul edilir. Tüm dünyada yaygın olarak popülerdir ve doğal olarak en çok satan hatchback. Buna ek olarak, GTI, R ve diğer birçok modele sahiptir.

Dünyada 30 milyondan fazla kullanıcısı var. 1.4T + 7 ileri DSG şanzıman ile birlikte güç ve performansın doruklarına varacaksınız. Golf oldukça kaliteli ve tasarımsal açıdan çok iyi durumdadır.

228.786 milyon adet satışıyla Golf, dünyanın en çok satan 3. otomobil modelidir.

2- Ford F Serisi

Ford-F-Serisi

Ford F serisi için, en tanıdık performans versiyonu – Raptor (F-150 Raptor). Aslında, Ford F150 ila F750 serisinden çok sayıda kamyonu var. 2017 yılında, Ford F-Serisi’nin satışı rekor seviyeye ulaştı. Bu pikap yüksek derecede pratikliğe sahiptir ve Amerikan halkının en sevdiği modellerden biridir. Her zaman Amerikan tüketicilerinin eseri olmuştur ve 28 yıldır üst üste ABD’de en çok satan model olmuştur.

İç mekan büyük, yükleme kapasitesi ve off-road yetenekleri çok iyi ve her türlü yol koşullarıyla başa çıkabilir.

F-serisi, 248.118 milyon adet satışla dünyanın en çok satan 2. otomobil modelidir.

1- Toyota Corolla

Toyota-Corolla

Doğru okuyorsun. Bu araba yılda 1 milyondan fazla sattı ve bu değer geçen yılki satışlardan % 5,8 daha düşük. Corolla, Toyota’nın küresel modeli. Dayanıklılığı kötü değil. İnsanların sahip olduğu en büyük etki bu. Tabii ki, fiyat nispeten ucuz. Küresel pazarda, Corolla neredeyse her zaman “yenilmez” bir varoluştur.

304.304 milyon adet satışla Toyota Corolla, dünyanın en çok satan otomobil modelidir.

Dünyanın en çok satan arabaları içeriğinde yer alan listede bazı araçlar Türkiye’de bulunmuyor. Fakat bu arabalar yinede dünya sıralamasında yer almaktadır.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

69
78 Paylaşım, 69 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Çok İyi Çok İyi
6
Çok İyi
Yerim Yerim
3
Yerim
Yok Artık Yok Artık
1
Yok Artık
Hoş Değil Hoş Değil
16
Hoş Değil
Çok Acı Çok Acı
15
Çok Acı
Kızgın Kızgın
13
Kızgın
Korkunç Korkunç
3
Korkunç
O Ne Lan O Ne Lan
15
O Ne Lan

Yorumlar

yorum

Bir format seç
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri