Dünyanın En Güzel Gülleri, Dünyanın En Güzel 10 Gül Çeşidi

Dünyanın en güzel gülleri, dünyanın en güzel 10 gül çeşidi içeriğinde rengarenk birbirinden güzellerini bulabileceksiniz.


75
87 Paylaşım, 75 Beğeni

Dünyanın en güzel gülleri, dünyanın en güzel 10 gül çeşidi içeriğinde rengarenk birbirinden güzellerini bulabileceksiniz.

Gül, dünyanın en popüler çiçeğidir. Bu konuda hiç şüphe yok. Gül, en güzel, sevilen ve beğenilen çiçeklerden biridir. Güzelliği, çok yönlülüğü ve kokusu için yaygın olarak yetiştirilir. Gül çeşitli renk, şekil ve boyutlarda mevcuttur. Sevgi ve mutluluğun sembolü olarak kabul edilir. Aşağıda listelenen dünyanın en güzel güllerini inceleyebilirsiniz.

Gül, dikenli sapları ve kokusuyla oldukça popüler olduğu gibi çeşitli renkleri bulunur; pembe, kırmızı, turuncu, beyaz, mor ve hatta siyah. Ayrıca güzellik, mükemmellik, masumiyet, başarı, siyaset ve savaşı temsil edebilir. Günümüzde insanlar bu güzel çiçekleri evlerinde ve bahçelerinde yetiştirirler. Kırmızı ve beyazın doğal renklerinin yanı sıra, örneğin yeşil, mavi ve siyah olmak üzere her türlü diğer renk kombinasyonunda güller mevcuttur. İşte dünyanın en güzel 10 gül listesi.

 1. 10 Hybrid Tea


  Hibrid sürekli ve eski moda çay gülleri arasında çapraz olan melez çay gülleri, dünyanın en popüler güllerinden biridir. Hibrit çaylar, uzun, sağlam gövdeleri, mükemmel şekilli çiçekler ve benzersiz parfüm için uzun zamandır değer taşıyorlar.

 2. 9 Damask Rose


  Isparta gülü, Rosa gallica ile Rosa moschata türlerinden elde edilmiş melez bir gül türüdür. Gül yağı elde etmek için Isparta ve Burdur yörelerinde yetiştirilir. Ayrıca İnegöl köylerinde de fındık gülü adı altında yetiştirilmektedir. Buna ek olarak, bu kışa dayanıklı güllerin çiçeğinin yaprakları da yenilebilir.

 3. 8 Bourbon


  Bourbon, eşsiz mirası ile bilinen eski bir bahçe gülüdür. Bourbon çok güzel bir gül türüdür. Kraliyet zarafetini anımsatır. Buna ek olarak, Bourbon mantar hastalıklarına ve küflere duyarlıdır.

  Bu güzel gül çiçekleri ilk olarak 1820'de Henri Antoine Jacques tarafından Fransa'da tanıtıldı. Kokusu güzeldir.

 4. 7 Banksiae - Ponpon Gül


  Listedeki diğer güllerden farklı olarak, Lady Banks'ın gülleri pratik olarak dikensizdir. Bu güzel gül çiçekleri yüzlerce yıldır Çin bahçelerinde yetiştirilmektedir. Her şeyden önce, Rosa banksiae'nin büyümesi için çok fazla alana ihtiyacı var. Genellikle büyümek için sıcak ve güneşli bir duruma ihtiyaç duyar. Ferny yaprakları ve beyaz veya soluk sarı çiçekleri vardır. Tüm Banksiaların menekşe kokusunun değişen derecelerde olduğu söylenir.

 5. 6 Alba


  1. yüzyıldan beri Avrupa'da yetiştirilen eski bir bahçe gülüdür. Açık pembe renkte beyazdır. Mavi-yeşil yaprakları olan birçok yaprakları vardır. Çok güzel bir gül çeşidir.

 6. 5 Foetida


  Latince bir kelime, kötü koku anlamına gelir. Güçlü kokusu olan sarı çiçekleri vardır, ancak kokusu gerçekten çok kötüdür.

 7. 4 Galya Gülü


  Galya gülü, genellikle Fransız gülü olarak anılır. En güzel gül çiçeklerinden biridir. Aynı zamanda güney ve Orta Avrupa doğusuna, Türkiye ve Kafkasya'ya özgü en eski ekili gül türlerinden biridir. Galya gülünü hafif kokulu, kalın ve yaprak döken bir çalı oluşturur.

  Renkleri beyaz (nadir), Açık pembe, derin pembe, kırmızı, derin şaraptan pembe ve derin Mora kadar değişir.

 8. 3 Floribunda


  Floribunda gülü modern bir bahçe gülüdür. Aynı zamanda Çin gülü ve Japon gülü arasından türetilmiştir. İlk floribunda bugün hala çok popüler olan "Gruss an Aachen" idi.

  Floribundalar çok çeşitli renklerde bulunur; Beyaz, Pembe, kırmızı ve sarı.

 9. 2 Eglanteria


  Rosa rubiginosa veya Eglanteria, Avrupa ve Batı Asya'ya özgü bir gül türüdür. Eglanteria, beyaz tabana sahip 5 pembe yaprakları ve içi sarı olan tatlı bir çalı gülüdür.

  Eglanteria, Shakespeare'in yaz ortası gece rüyalarından popülerlik kazandı. Rosa Eglanteria'nın boyutları 1.8–3 cm çapındadır. Çoğunlukla güçlü bir elma benzeri kokuya sahip tek yapraklıdırlar. Bu parlak pembe gül, ilkbahardan yaz ortasına kadar her yıl çiçek açar. Pembe renkli çiçeklerine ek olarak, kokusu değerlidir.

 10. 1 Moss rose


  En güzel gül çiçeklerinden biri; Mossrosor, yüz yaprak gülünün mutasyonları olarak ortaya çıktı. Ayrıca, bu güller oldukça dayanıklıdır. Genellikle güçlü bir şekilde tam çiçeklidir ve rengi koyu pembeye parlaktır.

  İlk kez 1746'da Normandiya'da tanıtıldı ve Viktorya döneminde, 1724 yılında İngiltere'de bahsedildi.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

75
87 Paylaşım, 75 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Çok İyi Çok İyi
9
Çok İyi
Yerim Yerim
6
Yerim
Yok Artık Yok Artık
5
Yok Artık
Hoş Değil Hoş Değil
3
Hoş Değil
Çok Acı Çok Acı
1
Çok Acı
Kızgın Kızgın
16
Kızgın
Korkunç Korkunç
6
Korkunç
O Ne Lan O Ne Lan
1
O Ne Lan

Yorumlar

yorum

Bir format seç
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri