Seyahat

Seyahat

Dünyanın en iyi seyahat yerleri, macera dolu ve ruhunuzun dinlenmesine yardımcı olacak birbirinden güzel gezi listeleri.

 • Üzerinden Geçerken Adrenalinizi Tavan Yaptıracak 20 Köprü

  Kanyonların nehirlerin yüksek uçurumları üzerine inşa edilmiş, bakınca ve geçerken güven vermeyen dünyanın ene tehlikeli köprüleri.

  Yazının Tamamını Göster
  Bazıları imkansızlıktan, bazıları coğrafyanın ve doğanın gerekliliğinde inşa edilmiş, Üzerinden geçmesi korkutucu ve cesaret isteyen dünyanın en korkutucu köprülerinden 25 tanesini bu listte sizin için bir araya getirdik.
  71
  77 Paylaşım, 71 Beğeni
 • Dünya’nın En Etkileyici ve En Güzel 12 Tiyatrosu

  Tiyatro sadece eser olarak değil. Bazen sahnelendiği binalar olarakta insanı büyüleye biliyor.

  Yazının Tamamını Göster
  Ülkemizde hakkettiği ilgiyi görmeyen tiyarolar,  dünyada, daha çok gelişmiş ülkelerde büyük ilgi görmekle birlikte sahneleneceği binalarda aynı oranda ihtişamlı ve sanatsal değeri yüksek yapılar olarak karşımıza çıkmakta.Bu yazıda sihilist.com olarak bu yazıda dünyada en çok beğeni alan ve bir takım özellikleriyle diğerlerinden ayrılan 12 tiyatro binası sizler için derledik.
  59
  66 Paylaşım, 59 Beğeni
 • Dünyanın En Güzel Gülleri, Dünyanın En Güzel 10 Gül Çeşidi

  Dünyanın en güzel gülleri, dünyanın en güzel 10 gül çeşidi içeriğinde rengarenk birbirinden güzellerini bulabileceksiniz.

  Yazının Tamamını Göster
  Dünyanın en güzel gülleri, dünyanın en güzel 10 gül çeşidi içeriğinde rengarenk birbirinden güzellerini bulabileceksiniz. Gül, dünyanın en popüler çiçeğidir. Bu konuda hiç şüphe yok. Gül, en güzel, sevilen ve beğenilen çiçeklerden biridir. Güzelliği, çok yönlülüğü ve kokusu için yaygın olarak yetiştirilir. Gül çeşitli renk, şekil ve boyutlarda mevcuttur. Sevgi ve mutluluğun sembolü olarak kabul...
  75
  87 Paylaşım, 75 Beğeni
 • Ölmeden Önce Görülmesi Gereken 10 Harika Yer

  Dünyadaki en şaşırtıcı on yer, kesinlikle ölmeden önce ziyaret etmelisiniz.

  Yazının Tamamını Göster
  Dünya çok güzel. Çoğumuzun gerçekten var olduğunu bilmediği harika yerlerle doludur. Görkemli şelaleler ve kayıp şehirlerden, gizemli yapılara ve doğal harikalara, ziyaret edilmesi gereken ve nefes kesen bazı yerlerden oluşan bir koleksiyon. Bunlar dünyadaki en şaşırtıcı on yer, kesinlikle ölmeden önce ziyaret etmelisiniz.
  55
  61 Paylaşım, 55 Beğeni
 • Kesinlikle Görülmeye Değer Dünyanın En İyi 10 Mükemmel Adası

  Kesinlikle görülmeye değer dünyanın en iyi 10 mükemmel adası gezme hevesini arttıracak.

  seyseller-dünyanın-en-iyi-adası
  Yazının Tamamını Göster
  Kesinlikle görülmeye değer dünyanın en iyi 10 mükemmel adası gezme hevesini arttıracak. Uzak ve doğasıyla mükemmel bir adada tatil yapmak muhtemelen stres atmanın en yollarından biridir. Suyun üstünde yüzen saklı bir cennet düşünün. Adalar, romantik bir kaçış ya da dinlendirici bir atmosfere sahiptir. Çocuklar bile tropik adalardan, güneş ve kumdan hoşlanıyor. İşte dünyanın en iyi...
  75
  82 Paylaşım, 75 Beğeni
 • Hayali Görünen Fakat Gerçek Olan 10 Mükemmel Gezilesi Yer

  Dünyanın dört bir yanından hayali görünen ama aslında gerçek olan en şaşırtıcı, nefes kesici ve büyülü yerlerin bir listesi.

  Grinnell-Dağı---Glacier-Ulusal-Parkı,-Montana
  Yazının Tamamını Göster
  Dünyanın dört bir yanından hayali görünen ama aslında gerçek olan en şaşırtıcı, nefes kesici ve büyülü yerlerin bir listesi. Dünyanın gezilmeye değer en iyi yerleri 10 maddelik listede toplanıyor. Bir göz atın. Keyfini çıkarın! Hayali Görünen Fakat Gerçek Olan 10 Mükemmel Gezilesi Yer 10- Sokotra, Yemen Socotra, Hint Okyanusu’ndaki dört adadan oluşan küçük bir takım adadır....
  68
  78 Paylaşım, 68 Beğeni
 • Dünyanın En Barışçıl Ülkeleri – Barış ve Huzurun Arşa Çıktığı 10 Ülke

  Dünyanın en barışçıl ülkeleri hangileridir? bir fikrin var mı?

  İzlanda
  Yazının Tamamını Göster
  Dünyanın en barışçıl ülkeleri hangileridir? bir fikrin var mı? Barış kavramını tanımlamak ve ölçmek zordur. Bununla birlikte, 2006 yılından beri barış sözcüğü “Küresel Barış Endeksi” tarafından “şiddetin yokluğu” olarak tanımlanmış ve hangi kültürel özelliklerin ve kurumların barış devletleriyle ilişkilendirildiğini belirlemeyi amaçlamıştır. Ekonomi ve Barış Enstitüsü dünyanın en huzurlu ülkeleri sıralamasını yayımladı. İlk sırada İzlanda yer...
  92
  101 Paylaşım, 92 Beğeni
Bir format seç
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri