Zayıflamak için sofranızda bulunmaması gereken 10 besin

Zayıflamak için evde ne yapılmalı? Neler yenmemeli?


66
72 Paylaşım, 66 Beğeni

Hepimiz sağlıklı olmak ve her zaman fit olmak istiyoruz ama takip ettiğimiz yaşam tarzı ve yediğimiz yiyecek türü sadece kilo almamıza neden oluyor. Artık kilo aldığınıza göre ekstra kilo vermenin yollarını aramanız gerekir ve kelimenin tam anlamıyla açlıktan ölmeniz gereken farklı diyetler önerilmiş olabilir. Gerçek şu ki açlıktan ölmek zorunda değilsiniz, ancak sadece diyet planınızı değiştirip ve düzenli olarak egzersiz yapın. Zayıflamak için ne yapmalı? acilen zayıflamak istiyorum, zayıflamak için diyet gibi arama yolculuğuna düşmüş olabilirsiniz. Yemeye başlamanız gereken bazı sağlıklı gıdalar olsa da, besin değeri fazla olan ve yemekten kaçınmanız gereken bazı gıdalar vardır. Sizler için yüksek besin değerine sahip 10 adet gıda sıralanmıştır.

 1. 10 Bitkisel Yağlar


  Çoğu insan yemek pişirmek için bitkisel yağ kullanır ve bu çok fazla kilo almamızın nedenlerinden biridir. Ayrıca, kalp hastalığı, kanser gibi diğer sağlık sorunlarına kapı açabilir. Bu yağlar kimyasal işlemlerden geçer. Bunun yerine hindistan cevizi yağı veya zeytinyağı kullanabilirsiniz.

 2. 9 Şekerli Soda


  Şekerli içeceklerin besin maddeleri yoktur. Fakat düzenli olarak 500 ml'lik bir içeceğiniz olsa bile, hayal ettiğinizden daha fazla yağ kazanabilirsiniz. Bu sebeple eğer zayıflamak istiyorsanız şeker açısından zengin içeceklerden uzak durun.

 3. 8 İşlenmiş Gıdalar


  Günümüzde insanlar pişirmek için zaman bulmayınca işlenmiş gıdalara yönelmeye başladı. Bu gıdalar sizin için çok tehlikelidir. Zayıflamak istiyorsanız işlenmiş gıdalardan kesinlikle uzak durmanız gerekmektedir.

 4. 7 Dondurma


  Dondurma hemen hemen herkesin en sevdiği tatlıdır ve yememeye direnmek zordur. Ancak, dondurma yemeniz vücudunuzu ekstra kalori ile yükleyecektir. Birkaç kaşık alabilirsin ama arada bir. Eğer canınız çok dondurma yemek istiyorsa, bazı taze meyveleri az yağlı yoğurtla birleştirip dondurmak sizin için iyi bir alternatif olacaktır.

 5. 6 Kızarmış Yiyecekler


  Obezite ve kızarmış gıdaların mükemmel bir paralel ilişkisi var. Kızarmış gıdalar yiyebileceğiniz en çok besin değerine sahip gıdalar arasındadır. Ancak gerçekten kilo vermek istiyorsanız, onlardan tamamen uzak durmaktan başka seçeneğiniz yoktur. İdeal kilo aralığınıza ulaşmadığınız sürece katiyen yememeniz gerekir.

 6. 5 Pizza


  Bu çekici küçük şey kilo vermek istiyorsanız, özellikle sizin için çok kötü. Ticari olarak yapılan pizzalar yağ, kalori ve rafine edilmiş karbonhidratlarla yüklenir. En popüler olanlar peynir ve işlenmiş etlerle doludur. Bu tür etlerin yüksek alımı obeziteye neden olabilir ve kalp hastalığı ve hatta bazı kanser türleri gibi diğer sağlık sorunlarına yol açabilir. Ancak bu hiç pizza yiyemezsiniz anlamına gelmez. Sadece tam tahıllı hamur, az yağlı peynir ve sebze gibi sağlıklı malzemeler kullanan bir pizzacı arayın veya evde kendi pizzanızı yapabilirsiniz.

 7. 4 Çikolata


  Bu dünyada kim çikolata sevmez? Ancak, kilo vermek istiyorsanız, o zaman bu tatlardan uzak durmanız gerekir. Düzenli olarak çikolata yerseniz, hayal edebileceğinizden daha fazla kilo alabilirsiniz. Ayrıca, çikolata yüksek şeker içeriği ile sivilce ve akne gibi diğer sorunlara davetye çıkaracaktır. Tek parça yiyebilirsiniz, bütününü değil.

 8. 3 Çörek ve Kurabiye


  Çörekler ve kurabiyeler sadece çocukların değil, yetişkinlerin de sevdikleri şeylerdir. Bununla birlikte kurabiye ve çörekler ilave yağlar, rafine edilmiş un ve çok miktarda şeker bakımından zengindirler. Kalorilerice çok yüksek oldukları için kolayca kilo almanızı sağlayabilirler. Bir tane yiyeyim derken dibine kadar yiyenlerdenseniz buna dikkat etmelisiniz. Çörekler söz konusu olduğunda, orta boy bir tane bile 200 kaloriden fazla içerir ve bu nedenle zayıflamak istiyorsanız kaçınmanız gerekir.

 9. 2 Patates


  Patates dünyada en çok yenen sebzelerden biridir. Çoğu insan patatesin karbonhidratlarla dolu olduğuna inanıyor ve bu kesinlikle kilo almaya neden olacak. Çok az miktarda yağ kullanarak pişirirseniz sağlıklı olacaktır. Fakat dozunu fazla kaçırdığınızda kilo almanız kaçınılmaz olacaktır. Patates pişirirken çok fazla yağ kullanırsanız sağlıksız olacaktır.

 10. 1 Fıstık Ezmesi


  Fıstık ezmesinin sağlıklı olabileceği doğrudur, fakat az miktarlarda yerseniz. Tükettiğiniz fıstık ezmesi sadece öğütülmüş ve kavrulmuş yer fıstığı ve sadece biraz tuz içeriyorsa, kesinlikle sağlıklıdır. Aslında, fıstık ve fındık yemek sağlıklı olmayla ve kilo kaybı ile bağlantılıdır. Çoğu üretici tarafından yapılan fıstık ezmesi çok miktarda tuz, hidrojene edilmiş bitkisel yağ ve şeker kullanır. Bu da fıstık ezmesini sağlıksız bir besin haline getirir. Fıstık ezmesinin kalorisi yüksektir. Çok fazla tükettiğinizde kilo almanıza neden olur.

  Artık yaygın olarak tükettiğiniz 10 en yüksek besin değerine sahip gıdaların farkında olduğunuza göre, gerçekten kilo vermek, uyum sağlamak, zayıflamak, sağlıklı ve mutlu bir hayat sürmek istiyorsanız onlardan tamamen uzak durmanız gerekir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

66
72 Paylaşım, 66 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Çok İyi Çok İyi
1
Çok İyi
Yerim Yerim
16
Yerim
Yok Artık Yok Artık
15
Yok Artık
Hoş Değil Hoş Değil
13
Hoş Değil
Çok Acı Çok Acı
11
Çok Acı
Kızgın Kızgın
10
Kızgın
Korkunç Korkunç
16
Korkunç
O Ne Lan O Ne Lan
11
O Ne Lan

Yorumlar

yorum

Bir format seç
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri