Evcil Köpek Cinsleri, En İyi Evcil Köpekler TOP 10 Listesi

Evcil köpek cinsleri listesinde evinizde bakmaya uygun köpekleri bulabileceksiniz.


68
81 Paylaşım, 68 Beğeni

Evcil köpek cinsleri listesinde evinizde bakmaya uygun köpekleri bulabileceksiniz. Köpekler bir insanın en iyi arkadaşı olarak bilinir ve bu sebepsiz değildir. Onlar sevimli, sevgi dolu, sadık ve kolayca ailenizin bir parçası olabilirler. Dahası, koşulsuz sevmeyi bize öğretebilirler. Ancak, bir yavru köpeği evlat edinmeden önce, ihtiyaçlarınızı göz önünde bulundurmanız gerekir. Bazı köpekler vahşi ve eğitimli olsalar da, çocuklarınız onlarla çok fazla eğlenemeyebilir. Yani, eğer çocuklarınızın oynayabileceği bir evcil hayvan istiyorsanız, o zaman evcil cinsleri tercih etmeli ve aşağıda belirtilen en iyi 10 evcil köpeklerden birini tercih edebilirsiniz.

Evcil Köpek Cinsleri, En İyi Evcil Köpekler TOP 10 Listesi

10- Bulldog

evcil köpek cinsleri

Bir Bulldog sağlam, kaslı ve tuhaf bir görünüme sahiptir. Görünüşü sebebiyle bir aile ırkı olmaya uygun değildir. Ancak söylendiği gibi görünüş aldatıcı olabilir. Bulldoglar sevecen ve sevimli olduğu için bu durumda da doğrudur. Onlar Birleşik Krallık’ın ulusal bir simgesi olarak kabul edilir. Bu yüzden popüler olarak İngiliz Bulldog olarak bilinir. Onlara göre, bu köpekler kararlılığı sembolize eder. Arkadaş canlısı ve itaatkar oldukları için, mükemmel bir evcil hayvan tercihi olabilir.

9- Beagle

Beagle

Küçük çocuklarınız varsa bu cins sizin için mükemmel olacaktır. Diğer ırklara göre daha küçüktürler ve küçük çocukların kolayca idare edebilmeleri için fazla büyümeyeceklerdir. Bir beagle cinsi oldukça akıllıdır. Onlar da ki sevgi dolu bu yapı evcil köpekler arasında yer almalarını sağlıyor. Beagle’ın sevimli uzun kulakları ve kısa bacakları, daha sevimli görünmelerini sağlıyor. Bu cins insanların etrafında olmayı oldukça seviyor.

8- Border Terrier

Border-Terrier

Border Terrier daha az huysuz ve yorucudur. Bu nedenle mükemmel bir aile ırkıdır. Kaba kısa tüylü bir paltoları var, çok canlı ve her aile için harika bir eğlence kaynağı ve son derece sadıktır. Border Terrier cinsi çocuklarla oldukça kolay anlaşırlar. Sahiplerini diğer hayvanlarla paylaşma fikrinden hoşlanmıyorlar. Yani zaten başka bir evcil hayvanınız varsa bu cins doğru seçim olmayabilir. Başka bir deyişle, mükemmel bir aile cinsidir. Ayrıca, ailenize katılmak onu çok mutlu edecektir.

7- Cavalier King Charles Spaniel

Cavalier-King-Charles-Spaniel

Diğer Spaniel’lerde olduğu gibi, Cavalier King Charles Spaniel de onları mükemmel bir seçim haline getiren birçok olağanüstü niteliğe sahiptir. Tam sadakatleri sayesinde, ailenizi davetsiz misafirlerden veya herhangi bir tehlikeden koruyacaklardır. Onlar oynak ve naziktir. Bu yüzden çocuklarınız onlarla oynarken inanılmaz bir zaman geçirecekler. Bu Spaniel’ler ayrıca uzun, sarkık kulakları ile benzersiz görünüyor. Güzel eşsiz köpek ırklarından biridir.

6- Border Collie

Border-Collie

Siz veya aile üyeleriniz spor yapıyorsa, bu cins mükemmel uyum sağlayacaktır. Border Collies, zeki, akrobatik ve çok atletik. Onlar da itaatkar ve zeki olduğu için koyunları toplamak için kullanılan Sheepdogs olarak da bilinir. Çocuklarınız kesinlikle bir Border Collie’nin coşkusunu ve sadakatini seveceklerdir. Kasları esnemeye ihtiyaç duyduğunda, yürüyüşe çıkmanız gerekecektir. Bu cins sayesinde eğer fazla kilolarınızdan kurtulmak istiyorsanız faydalı olabilir.

5- Cocker Spaniel

Cocker-Spaniel

Cocker Spaniel, onların izleme ve bulma yetenekleri mükemmeldir. Bu sebeple popüler bir köpek olarak bilinir. Bununla birlikte, mükemmel bir aile ırkı yapan eğlenceli bir kişiliğe sahiptirler. Yürümekten, sevilmekten ve oynamaktan zevk alırlar ve yüksek enerji seviyelerine sahiptirler. Çocuklarınız kesinlikle onlarla çok eğlenceli zaman geçirecekler. Bu yazımızda ilginizi çekebilir: Çocuğunuz Varsa Tercih Edebileceğiniz En İyi Evcil 10 Köpek Cinsi

4- Pug

Pug

Bu cins son zamanlarda oldukça popüler hale geldi ve birçok evde görülebilir. Bir Pug’ın eşsiz özelliklerinden birisi kesinlikle son derece sevimli olmalırıdır. Puglar, evcil hayvanlarına yeni şeyler öğretmeyi seven çocuklar için çok zeki ve mükemmeldir. Zaten küçük olan bu köpek cinsi, küçüklük zamanında çok daha küçük olduğundan çocukların vazgeçilmezi olacaktır.

3- Labrador

Labrador-Retriever

Labradorlar sevgi dolu, sadık ve son derece iyi huyludur. Bu nitelikler ve hoşgörülü olmaları, onları çocuklar için mükemmel bir evcil hayvan haline getirir. Ayrıca, bu cins ev işlerine yardımcı olduğuyla bilinmektedir. Doğayla iç içedirler. Labradors’u eğitmek kolaydır ve böylece onları mükemmel bir evcil hayvan haline getirebilirsiniz. Şu anda ABD’deki en popüler evcil hayvanlardan biri ve en iyi polis köpeğidir.

2- Golden Retriever

Golden-Retriever

Bir Golden Retriever çok sadık, sevimli ve sevgi doludur. Golden Retrieverlar da sahip oldukları özellikler sayesinde insanlara çeşitli alanlarda oldukça yardımcı olurlar. Bu özellikleri sayesinde kurtarma ve arama operasyonlarında kullanılırlar. Onlar nazik ve zeki oldukları için en zor durumlarda bile insanlarla çalışabilirler. Sadece Border Collies gibi, onlar da yeterli egzersize ihtiyaç duyarlar. Özellikle çocuklar için mükemmel bir yol arkadaşıdırlar.

1- Cockapoo

Cockapoo

Bir Cockapoo’nun küçük boyutu ve kabarık tüyleri, onları çoğu çocuğun favorisi yapıyor. Cocker Spaniel ve Fino köpeğin bir karışımıyla oluşan bir cinstir. Onlar iyi huylu ve 15 yıl gibi uzun bir süre yaşamasıyla bilinir. Bir melez ırk olduğundan, özellikleri aynı zamanda iki güzel genin bir kombinasyonudur. Cockapoo cinsi evcil köpekler arasında oldukça popülerdir.

Bu 10 ırkın her biri eşit derecede sevimlidir. Kesinlikle birini seçmekte zorlanacaksınız. Zira her halükarda onlarla maksimum zaman geçireceklerdir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

68
81 Paylaşım, 68 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Çok İyi Çok İyi
22
Çok İyi
Yerim Yerim
27
Yerim
Yok Artık Yok Artık
12
Yok Artık
Hoş Değil Hoş Değil
10
Hoş Değil
Çok Acı Çok Acı
8
Çok Acı
Kızgın Kızgın
7
Kızgın
Korkunç Korkunç
13
Korkunç
O Ne Lan O Ne Lan
9
O Ne Lan

Yorumlar

yorum

Bir format seç
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri