Tüm Zamanların En Çok İzlenen 10 YouTube Videosu

YouTube, çevrimiçi video paylaşım çağını değiştirdi. YouTube'da neredeyse her şeyi izlenebiliyor.


59
68 Paylaşım, 59 Beğeni

YouTube, çevrimiçi video paylaşım çağını değiştirdi. YouTube’da neredeyse her şeyi izlenebiliyor. İnsanların eğlenmesi için en iyi kaynaklardan bir tanesidir. Burada en iyi YouTube videolarını bulabileceksiniz. Dünya genelinde en çok izlenen ve akıllarda kalan videolardan haberiniz olsun. YouTube’a yüklenen milyarlarca videodan işte tüm zamanların en çok izlenen 10 YouTube videoları

En çok izlenen 10 YouTube videosu

10- Enrique Iglesias – Bailando (Español) ft. Descemer Bueno, Gente De Zona – İzlenme: 2.509 milyar

Enrique Iglesias’ın bu şarkısı 2.509 milyar kişi tarafından beğenilerek dinlenmiş. “Bailando”, Enrique Iglesias’ın 2014’te yayınlanan Sex and Love adlı albümünde yer alan şarkı.

9- Taylor Swift – Shake It Off – İzlenme: 2.563 milyar

“Shake It Off” Amerikalı şarkıcı-söz yazarı Taylor Swift’in yayınlanan beşinci stüdyo albümü 1989 için yazılan bir şarkıdır. Swift, Martin ve Shellback tarafından yazılan şarkı, uptempo pop türündedir ve Swift’in önceki country müziğinden uzaklaşma belirtileri gösterir. ”Shake It Off” albümde 6.sırada yer alır ve albümün çıkış parçasıdır. Şarkı, 18 Ağustos 2014’te Yahoo!’nun canlı oturumu sırasında yayınlanmıştır, müzik videosu da aynı gün sunulmuştur. Birkaç saat sonrasında şarkı dijital indirilmeye başlanmıştır.

”Shake It Off” 6 Eylül 2014’te Billboard Hot 100 listesine 1 numaradan giriş yaptı, Swift’in ABD’de ikinci 1 numara single’ı oldu ve listenin tarihinde listeye 1 numara giren 22. şarkı oldu. Şarkı 2015 People’s Choice Ödülleri’nde ”Favori Şarkı” ödülünü kazandı, ayrıca 2015 Grammy Ödülleri’nde ”Yılın Şarkısı”, ”Yılın Kaydı” ve ”En İyi Pop Solo Performans” kategorilerine aday oldu.

8- Maroon 5 – Sugar – İzlenme: 2.593 milyar

Maroon 5, Grammy ödüllü Amerikalı rock müzik grubu.

Grup üyeleri: Adam Levine, James Valentine, Jesse Carmichael, PJ Morton, Mickey Madden ve Matt Flynn.

Maroon 5, Songs About Jane adlı ilk stüdyo albümüyle birçok ödül kazanmıştır. Albüm, Haziran 2002’de yayımlanmış; dünyadaki farklı ülkelerinden altın, platin ve 3 kat platin plak kazanmıştır. Grup, 2005 yılında Live – Friday the 13th adında bir konser albümü piyasaya çıkartmıştır. Grubun kurucu üyelerinden Ryan Dusick, Eylül 2006’da gruptan ayrılmıştır ve yerine Matt Flynn getirilmiştir.

Maroon 5, beş yıllık bir aradan sonra It Won’t Be Soon Before Long adındaki ikinci stüdyo albümünü Mayıs 2007’de yayımlamıştır. Piyasaya çıktığı ilk hafta, yarım milyona yakın kopya satarak Billboard 200 listesine zirveden giriş yapmıştır. Amerika Birleşik Devletleri’nde 1.8 milyon adetlik satış rakamıyla platin plak kazanmıştır. Albüm, dünya çapında 3,5 milyonluk satış adedine ulaşmıştır.

7- Маша и Медведь (Masha and The Bear) – İzlenme: 3.968 milyar

Maşa ile Koca Ayı, Rus yapımı bir animasyon televizyon dizisidir. Dizinin hikâyesi bir Rus halk masalına dayanmaktadır. Maşa adında küçük bir Rus kızı ile sirkten emekli, Mişka adında bir ayı arasında geçen maceraları konu edinmektedir. Türkçe dublajla ilk defa TV8 kanalında, 2015 yılında yayınlanmıştır. 21 Kasım 2016’da Planet Çocuk’da yayına başlamıştır. Planet Çocuk kanalının yerine açılan, Sony Çocuk’ta yayınını sürdürmektedir. Ayrıca, TV8’de de yayınlanmaktadır.

6- Justin Bieber – Sorry – İzlenme: 2.938 milyar

“Sorry” Kanadalı şarkıcı Justin Bieber’ın dördüncü stüdyo albümü Purpose’tan (2015) bir şarkı. Julia Michaels, Justin Tranter, Sonny Moore, Michael Tucker ve Bieber tarafından yazıldı, Prodüktörlüğünü ise Skrillex ve Blood üstlendi. 23 Ekim 2015’te albümün ikinci single’ı olarak yayımlandı. Dancehall-pop tropical house türünde olan “Sorry” alt yapısında “sıcak ada iklimleri” ve dembow riddim vuruşları barındırır.
Ticari olarak şarkı on üç ülkede liste başı yaptı. Canadian Hot 100 listesinde zirvede 7 hafta, ABD Billboard Hot 100 listesinde ise 3 hafta geçirdi. Ardından albümden yayınlanan üçüncü single “Love Yourself” ise “Sorry”‘nin yerine geçti ve Billboard listesinde 12. zirvesini yaşadı. UK Singles Chart listesinde ise kendi şarkısını başka şarkısı ile bir numaradan indiren üçüncü sanatçı oldu.

5- Mark Ronson – Uptown Funk ft. Bruno Mars – İzlenme: 3.400 milyar

“Uptown Funk”, İngiliz müzisyen Mark Ronson’ın Uptown Special (2015) adını taşıyan dördüncü albümünden bir şarkı. Amerikalı şarkıcı Bruno Mars tarafından seslendirilmektedir. Şarkı, 10 Kasım 2014’te Sony Music Entertainment tarafından albümün ilk single’ı olarak yayınlandı. Sözleri Ronson, Jeff Bhasker, Mars ve Philip Lawrence tarafından yazılan şarkının prodüktörlüğünü Ronson, Mars ve Bhasker üstlendi. Sözlerde Trinidad James’in “All Gold Everything” şarkısından alınan bölümler kullanıldı.

Şarkı, dünya çapında önemli başarılar gösterdi. Amerika Birleşik Devletleri Billboard Hot 100 ve İngiltere 45’likler listesinin yanı sıra; Avustralya, Fransa, İrlanda, Kanada ve Yeni Zelanda listelerinde bir numaraya yükseldi. Ronson, ABD listelerine giren ilk şarkısı ile zirveye oturmayı başardı. Şarkı ayrıca bir hafta içinde 4.8 milyon kez dinlenerek ABD’de internet üzerinden bir haftada en çok dinlenen şarkı oldu. Şarkı için Bruno Mars ve Cameron Duddy yönetmenliğinde çekilen video klip, 17 Kasım’da Yahoo! Screen ve 19 Kasım’da YouTube ve Vevo’da yayınlandı.

4- PSY – GANGNAM STYLE – İzlenme: 3.155 milyar

“Gangnam Style”, Koreli müzisyen Psy’nin 2012 yılı yapımı şarkısı. Komik, ritmik ve Park Jae-sang’ın alışılmadık dans figürlerinden dolayı çok büyük ilgi gördü. Şarkı 15 Temmuz 2012’de yayınlandı. Youtube’a yüklenen videosu 2 milyarı aşan izlenme sayısıyla Youtube’da en çok izlenen 3. videodur.

Şarkı T-Pain, Katy Perry, Britney Spears ve Tom Cruise gibi ünlüler tarafından internet üzerinde paylaşıldı. The Wall Street Journal, Financial Times, CNN International ve Foreign Policy gibi uluslararası yayınlarda yer buldu.
iTunes’ta ABD ve Kanada dahil 31 ülkede en fazla satılan şarkı oldu. 20 Eylül’de YouTube’da en fazla beğenilen video olarak Guinness Rekorlar Kitabı’na girdi.

Videonun yayınlanmasından yaklaşık 4 ay sonra 24 Kasım 2012 tarihinde zamanın en çok görüntülenen video klibi olan Justin Bieber’ın Baby şarkısının video klibinin izlenme sayısını geçerek en fazla görüntülenen YouTube videosu oldu.

Şarkının klibi; 21 Aralık 2012 tarihinde, YouTube’da 1.000.000.000 izlenme sayısına ulaşarak YouTube’da 1 Milyar görüntülenmeyi geçen ilk video olmuştur.

10 Temmuz 2017’de Wiz Khalifa’nın See You Again şarkısının video klibi Gangam Style’ın görüntülenme sayısını geçerek zirveye yükselirken Gangam Style’ı 2. sıraya düşürdü. 24 Kasım 2012 – 10 Temmuz 2017 tarihleri arasında yaklaşık 4.5 yıl en fazla görüntülenen YouTube videosu unvanıyla zirvede kaldı.

31 Temmuz 2017’de Luis Fonsi’nin Despacito şarkısının video klibi Gangam Style’ın görüntülenme sayısını geçerek 2. sıraya yükselirken Gangam Style’ı 3. sıraya düşürdü. 10 Temmuz 2017 – 31 Temmuz 2017 tarihleri arasında 21 gün boyunca en fazla görüntülenen 2. YouTube videosu unvanını taşıdı.

3- Ed Sheeran – Shape of You – İzlenme: 3.535 milyar

“Shape of You” İngiliz şarkıcı-sözyazarı Ed Sheeran’in bir şarkısı. 6 Ocak 2017’de üçüncü stüdyo albümü (2017) için “Castle on the Hill” adlı şarkısı ile birlikte çıkış single’ları olarak dijital platformlarda yayımlandı. “Shape of You” müzik eleştirmenlerinden olumlu dönüşler aldı. New York Times gazetesinden Jon Caramanica şarkı için “Yanıltıcı ve Karayip müziğinin agresif tınılarını içeriyor” dedi. Billboard’dan Taylor Weatherby “Shape of You” sandığınız Sheeran melodilerinden değil. Ama neredeyse “Thinking Out Loud” kadar aynı tadı veriyor. Notaları hâlâ Sheeran gibi, sadece yeni bir hâli” dedi. Spin’den Jeremy Gordon ise şarkıyı olumlu yorumlayarak arkasında durdu.

2- Wiz Khalifa – See You Again ft. Charlie Puth – İzlenme: 3.585 milyar

“See You Again” bir hip hop şarkısıdır. Amerikan rapçi Wiz Khalifa ve Amerikan şarkıcı Charlie Puth tarafından kaydedilmiştir. Single, Hızlı ve Öfkeli 7 filmi için özel olarak yazılmış ve seslendirilmiştir. 17 Mart 2015’te ABD’de yayınlanmıştır.

“See You Again” küresel bir başarı elde etmiştir. Billboard Hot 100’de 12 hafta süreyle birinci olarak zirvede kalmıştır. Aynı zamanda Avustralya, Avusturya, Kanada, Almanya, İrlanda, Yeni Zelanda ve İsviçre dahil olmak üzere diğer birçok ülkede bir numaraya ulaştı. Şarkının video klibi, 10 Temmuz 2017’de YouTube’da Gangnam Style’ı geçerek, YouTube üzerinde en çok görüntülenen video oldu.

4 Ağustos 2017’de Despacito, en fazla görüntülenen YouTube videosu unvanını See You Again’in elinden alarak ilk sıraya yükselirken See You Again en fazla görüntülenen YouTube videoları listesinde 2. sıraya düştü.

1- Luis Fonsi – Despacito ft. Daddy Yankee – İzlenme: 5.185 milyar

Despacito, Porto Rikolu şarkıcı Luis Fonsi’nin 12 Ocak 2017 tarihinde YouTube’da yayımladığı şarkı. 4 milyar görüntülenme eşiğini asarak dünyanın en çok izlenen videosu olmuştur. Despacito; yavaşça, sakince ve nazikçe gibi anlamlara gelmektedir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

59
68 Paylaşım, 59 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Çok İyi Çok İyi
12
Çok İyi
Yerim Yerim
10
Yerim
Yok Artık Yok Artık
8
Yok Artık
Hoş Değil Hoş Değil
6
Hoş Değil
Çok Acı Çok Acı
5
Çok Acı
Kızgın Kızgın
3
Kızgın
Korkunç Korkunç
10
Korkunç
O Ne Lan O Ne Lan
5
O Ne Lan

Yorumlar

yorum

Bir format seç
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri