Evdesiniz Ve Canınız Sıkılıyor. İşte Size 5 Öneri

Evde, işte, seyahatte, okulda, asansörde veyahut da tuvalette:) Kısacası sizde her yerde canı sıkılardan mısınız? O zaman bu yazı tam size göre!


64
70 Paylaşım, 64 Beğeni

Can sıkıntısı tam anlamıyla saatlerce boş duvarı izleyebilmek veya yemekle dahi konuşabilmek demektir. Hatta öyle ki can sıkıntısı bazen insanı bitmez bir boşluğa sürükler, bu boşluğa da neyin sebep olduğunu bilinmez; çareler arayıp durunur. Şimdi daha önceki yazımızdan biraz daha farklı olarak can sıkıntımızı ev gibi kapalı bir yerde nasıl daha kolay bir şekilde atlatabiliriz bir göz atalım.

 1. 1 Eğlenceli Nişasta - Su karışımı Rengarenk Stres Topları


  Rengarenk sıktığımız anda renk değiştiren stres toplarını daha önce görmüşsünüzdür. Peki biz evde bu topları nasıl yapabiliriz? İşte malzemeler:

  -1 adet balon

  -Slime

  -Limon - patates filesi

  -Huni

  Ve yapılışı:

  Slime 'i bir huni yardımıyla balonun içine boşaltıyoruz. Daha sonra balonun ağzını sıkıca bağlıyoruz. Ardından limon filesini balonun etrafına -ne fazla sıkacak ne de fazla bol şekilde- sarıyoruz. Filenin ağzını bir ip yardımıyla yine sıkıca bağlıyoruz. Ve böylece ev yapımı stres topumuz hazır...


 2. 2 Evde Ebru Yapımı


  Ebru sanatına ilginiz var mı? Peki siz de evdeki bardaklarınızı, tabaklarınızı, takılarınızı, telefon kılıflarınızı ve hatta kağıtlarımızı ebru deseninde süslemek ister miydiniz? O zaman bu etkinliğimiz tam sizlere göre... Malzemeler:

  -Çeşitli renklerde oje

  -Su

  -Kullanmadığınız herhangi bir kap

  -Kürdan 

  Öncelikle suyumuzu kabımızın içine dikkatlice boşaltıyoruz. Daha sonra ebrumuzun hangi renklerde olmasını istiyorsak o renk ojelerden suyun içine birkaç damla damlatıyoruz ve suda yayılmasını yaklaşık 10 saniye bekliyoruz. İstediğimiz kadar renk kullanabiliriz. Daha sonra kürdan yardımıyla suyun üzerindeki ojeyi bir kaç defa tarıyoruz. Ardından neye şekil vermek istiyorsak o nesneyi ojeye dikkatlice batırıyoruz ve ebrumuz hazır. Böylece hem can sıkıntımız gitmiş oluyor hem de ebru desenli bir eşyamız.


 3. 3 Lyrics Training


  Bundan sonraki 3. önerimiz telefonda vakit geçirmeyi sevenler için internet siteleri ve uygulamalar. Lyrics Training uygulaması hem ingilizcenizi geliştirecek hem de can sıkıntınızı giderecek. Uygulamada aynı zamanda hem müzik dinliyor hem de ingilizcenizin gelişmesine bir katkı sağlıyorsunuz. Yukarıda da görüldüğü gibi tek yapmanız gereken şarkıdaki boşlukları doldurmanız. Ve üstelik istediğiniz birçok şarkı uygulamada (sitesi de var) mevcut.

 4. 4 A Soft Murmur


  Bu sitenin özelliği kendinizi hemen hemen istediğiniz mekanda hissettirebilmesi. Yani bu sitede yağmur, gök gürültüsü, deniz dalgaları, rüzgar, ateş, kuş cıvıltısı, çekirge, kahve dükkanı, havan, beyaz ekran (televizyon cızırtısı) gibi birbirinden ayrı sesler var. Ses süresini ve seviyesini kendi isteğinize göre ayarlayabiliyor ve hatta birçok sesi aynı anda açabiliyorsunuz.

 5. 5 The Faces Of Facebook


  Bu sitede 1.3 milyar facebook kullanıcısının yüzlerini görebiliyorsunuz. Bu site can sıkıntısını gidermek için ideal çünkü birçok kişinin profil fotoğrafına bakıtıkça kendi profil fotoğrafınızı bulmak için çabalıyorsunuz. Ve dikkatiniz can sıkıntısından başka yere yönelmiş oluyor.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

64
70 Paylaşım, 64 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Çok İyi Çok İyi
3
Çok İyi
Yerim Yerim
1
Yerim
Yok Artık Yok Artık
16
Yok Artık
Hoş Değil Hoş Değil
15
Hoş Değil
Çok Acı Çok Acı
13
Çok Acı
Kızgın Kızgın
11
Kızgın
Korkunç Korkunç
1
Korkunç
O Ne Lan O Ne Lan
13
O Ne Lan

Yorumlar

yorum

Bir format seç
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri