Arkadaşlarınızla Oynayabileceğiniz En İyi 10 Tuhaf Oyun

Korku filmlerini izlemeyi ve korkutucu hikayeleri dinlemeyi seviyorsanız, o zaman kesinlikle aşağıda listelenen en iyi 10 oyunu oynamayı da seveceksiniz.


67
73 Paylaşım, 67 Beğeni

Çocukluğunuz sırasında, büyükanneniz size birçok hayalet hikayesi anlatmış olmalı ve bundan sonra, yalnız uyumakta çok zorluk çekmiş olmalısınız. Büyürken, belki de korku filmleri için bir tutku geliştirdiniz ama yanlız izlerken hala zorlanıyorsunuz. Yine de,korku filmi izlemek başka hiçbir şeyin veremeyeceği bir his verir.

 1. 10 Tüy Gibi Hafif Tahta Gibi Sert | Light as a Feather, Stiff as a Board


  Bunu oynamak için herhangi bir özel araca ihtiyacınız yok, sadece meydan okumayı kabul etmiş bir arkadaş ve bir kaç oyuncu daha. Meydan okumayı alan kişi uzanmalı ve siz ve diğer arkadaşlarınızla dizlerinizin üstünde olmalısınız. Her biriniz şimdi yatan kişinin altına iki parmak yerleştirmeli ve gözlerinizi kapalı tutarken “tüy gibi hafif, tahta gibi sert” diye bağırmaya başlamalısınız. Bunu birkaç kez tekrarlarsanız, vücudun havaya kalkmaya başladığı söylenir.

 2. 9 Ouija Tahtası | Ouija Board


  Ouija tahtaları genellikle oyun olarak satılmaktadır, onlar gerçekten oyun değildir. 1891'den beri Smithsonian'a göre bir konuşma tahtası olarak ilan edildiğinde ve 19.yüzyıldan itibaren, spiritüalizmle olan bağlantısı Amerika'da başladı. Bu oyunu herhangi bir oyuncak mağazasında kolayca alabilirsiniz. Tahtanın üzerinde yazılı sayı ve harfler vardır ve ruhların hareket ettirmesi için bir planchette vardır. Oyuncular planchette i parmaklarıyla tutmalı ve herhangi bir soru sormalı. Etrafında herhangi bir ruh varsa onlar cevabı hecelemek için planchette hareket ettirecektir.

 3. 8 Üç Kral | Three Kings Cross


  Bu aynı zamanda çok ünlü bir paranormal oyun. Bu oyunu oynamak için içeri ışık girmeyecek bir yer bulmak zorundasınız. Gece yarısı gibi, tercihen büyük aynalar, mumlar, üç sandalye ve çocukluğunuzdan önemli bir nesne ile odaya girmeniz ve daha sonra bu eşyaları doğru bir şekilde yerleştirmeniz gerekir. Şimdi, kapıyı açık bırakın ve yatak odasına gidin. Saat 03.00'te tekrar o karanlık odaya gidin ve her şey tam olarak bıraktığınız pozisyonda olup olmadığını kontrol edin. Saat 03.33'te, elinizde bir mum ile sandalyeye oturun. Şimdi aynadaki yansımana bak. Kısa bir süre sonra, muhtemelen çevrenizdeki garip bir varlığı hissedeceksiniz ve belki de sizinle iletişim kurmaya çalışacak. Bu tehlikeli olabilir, bu yüzden denemeden önce iki kez düşünün.

 4. 7 Kuvet Oyunu | The Bathtub Game


  Bu oyun temelde Japonya'dan bir ritüel. Gün boyunca sizi takip edecek ve sizi yakalamaya çalışacak bir hayalet çağırmayı içeriyor.

  Bu oyunu oynamak için, uyumadan önce küvete gitmek zorundasınız . Tüm kıyafetlerinizden kurtulun. Küveti su ile doldurun ve tüm ışıkları kapatın. Küvete girdiğinizde yüzünüzün musluğa bakması gerekir. Şimdi gözlerinizi kapatın ve saçınızı yıkamaya başlayın ve aynı zamanda saçınızı yıkamayı bitirene kadar “Daurama-sen düştü” diye bağırmaya devam edin. Çevrenizdeki bir varlığı hissettiğiniz anda bu soruyu sorun - " neden küvete düştün”. Herhangi bir cevap beklemeyin. Gözlerinizi kapalı tutarken, dikkatli bir şekilde ayağa kalkın ve banyodan çıkın, kapıyı kapatın, gidin ve uyuyun.

  Ertesi sabah etrafınızda bir varlık hissedeceksiniz. Gün boyunca ondan mesafeyi korumak zorunsınız, ve sağ omzunuzun arkasında onu fark ettiğiniz zaman " Kitta!" diye bağırın ve elinizle aynı anda bir karate hareketi yapın. Bunu düzgün bir şekilde yapmazsanız, onu rüyalarınızda mutlaka göreceksiniz.

 5. 6 Kanlı Mary | Bloody Mary


  Bu oyunu oynamak için yapmanız gereken şey, saat 3 olduğunda elinizde bir mum almak ve bir aynanın karşısında üç kez “Bloody Mary " deyin. Bu, sözler, size her şeyi yapabilecek kanla kaplı bir kadını çağıracak. Birçok kişi korkunç deneyimler yaşadığını ve bazı insanlar hiç bir şey yaşamadığını söylüyor.

 6. 5 Kuru Kemikler | Dry Bones


  Bu bir saklambaç oyunu gibi ama bu oyunu ruhlarla oynayacaksınız. Eğer oyunu kazanırsanız istediğiniz şeyi ödül olarak alabilirsiniz. Ve kaybederseniz, durum kötü olabilir. Hala bu oyunu oynamak istiyorsanız sadece saat 00:01'de banyonuza gidin, bir mum yakın ve aynaya bakın. Şimdi bu ifadeyi tekrarlayın " Varlığınızın farkındayım ve sizi ağırlıyorum”. Şimdi de hızlıca koşun ve saklanın. Yorulmaya başladığınızda tam olarak 03:00 de evinizde ki en büyük odaya gidin ve “oynadığın için teşekkür ederim, ama şimdi gitmelisin. Artık evime hoş karşılanmıyorsun."Eğer bir ses duyarsanız, bu Ruhların kabul etti anlamına gelir.

 7. 4 Körebe | Hide and Clap


  Bu oyunu oynamak için körebe kurallarınıza uymanız yeterli olacaktır tek farkla bu oyunu iblislerle oyunuyor olacaksınız. Daha fazla heyecan ile ilgileniyorsanız, birkaç arkadaşınızla birlikte karanlık bir büyük evde oynayabilirsiniz. Oynamaya devam ederken aniden görünmez oyuncuların oyununuza katıldığını fark edeceksiniz. İblisler ayrılmayı seçemeyecekleri için oynamamak en iyisi olacak.

 8. 3 Charlie Oyunu | Charlie Game


  Ouija masa oyunu gibi, bu da sorularınıza cevap verecektir. Oyunu oynamak için 2 veya 4 kalem gerekiyor ve bir kalemleri bir ızgara şeklinde tutmalısınız. Izgaranın her kutusu Hayır ve Evet ile işaretlenecektir. Bu oyun sözde, sorularınıza kalemi insan etkisi olmadan hareket ettirerek cevap veren Charlie'yi (Meksika İblisi) çağırır

 9. 2 Karanlık Yansıma Oyunu | The Dark Reflection Game


  Bu daha çok bir ritüel ve birçok insan iyi şans getirebileceğini düşünüyor. Sadece bir el aynası bulmalı ve ona bakmalısın. Sahip olduğunuz tüm olumsuz düşüncelere odaklanmaya çalışın ve siyah lekenin göründüğünü fark edene kadar yanan bir aleve tutun. Şimdi, aynayı parçalayın, bundan sonra o gece pek çok şey olabilir, hatta hayatınızı riske atabilirsiniz, ama hayatta eğer hayatta kalırsanız o zaman iyi şans getireceği söylenir.

 10. 1 Tek Kişilik Saklambaç | One-Man Hide and Seek  Hitori Kakurenbo olarak da bilinen bu oyun, Japonya kökenli. Bu oyunu, bir bebekle oynayacaksın. Yapmanız gereken şey, doldurulmuş bir bebek almak ve içini pirinç ve bir tırnağınızdan bir parçayla doldurmak. Sonra bu bebeği kırmızı bir iplikle dikin ve kalan tüm ipliklerin bebeğin etrafına sarılın . Ardından, bebeği suyla doldurduğunuz bir küvete yerleştirin ve tüm ışıkları kapatın. Bir süre sonra bebeği sakladığınız yere geri dönün ve eğer bebek orada değilse saklambaç oyununuz başladı demektir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

67
73 Paylaşım, 67 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Çok İyi Çok İyi
3
Çok İyi
Yerim Yerim
1
Yerim
Yok Artık Yok Artık
16
Yok Artık
Hoş Değil Hoş Değil
15
Hoş Değil
Çok Acı Çok Acı
13
Çok Acı
Kızgın Kızgın
11
Kızgın
Korkunç Korkunç
4
Korkunç
O Ne Lan O Ne Lan
13
O Ne Lan

Yorumlar

yorum

Bir format seç
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri